Kas lükkad tavaliselt kõik tähtsad toimetused edasi? Hommikuti viivitad viimase minutini, et vedeleda voodis ning peaaegu hilined seetõttu tööle? Selline käitumine võib näidata, et oled laisk ja su elu on organiseerimata.
Veebilehe Reddit foorumi postitustes jagasid oma elu muutnud inimesed lugusid, milliseid positiivseid pöördepunkte nad oma elus läbi viisid. Need muutused aitasid neil olla igapäevaselt produktiivsemad, mille tulemusel nad olid rõõmsamad ning leidsid tervislikuma eluviisi.
Leia rutiin ning püsi selles
Paljud postitajad jagasid foorumis, et neile oli kõige rohkem abiks varakult ärkamine, sest hommikul on lihtsam teha oma toimetused ära kui lükata need hilisemaks. Boonuseks on, et sul oli produktiivne hommik ning lõunal saad juba rahus puhata, ega pea mõtlema täitmata ülesannetele.
Isegi kui sa ei ole hommikuinimene, on hea kui päeval on mingi kindel struktuur, mis annaks aluse kestvale rutiinile. Lisaks soovitatakse olla hommikul füüsiliselt aktiivne, näiteks ärgata varem ja minna kergele jooksuringile või teha hommikuvõimlemist. Endorfiin, mis meie kehas saavutuste täitmisel laiali valgub, aitab produktiivsemalt toimida ka ülejäänud päeval.
Koosta ülesannetest nimekiri
To-do list on lihtne ja kiire valik, et saada aimu enda päevastest toimetustest. Palju lihtsam oma hallata oma päevakava, kui sa oled hästi organiseeritud ning sul on pidevalt silme ees meeldetuletus asjadest, mis on vaja ära teha. Lisaks on hea mõte panna kõige lihtsamad toimetused nimekirja algusesse, sest sellisel juhul, kui need saab lihtsamini täidetud, tunned sa ise oma väikeste võitude üle rõõmu ning sellisel heal lainel on lihtsam ette võtta uusi ja raskemaid ülesandeid. Samuti võib aidata suuremate toimetuste jagamine väiksemateks, et ülesanne ei tunduks üle jõu käiv.
Planeerimiseks võib määrata ka kindla aja. Üks foorumi kommentaator jagab: „Ma olen südames endiselt väga laisk, kuid nõnda oma päeva planeerides olen kindel, et kõik vajalik saab tehtud“. Uute sihtide seadmine aitab produktiivsem olla, kuna oma eesmärkide täitmine annab äärmiselt hea tunde. Osad postitajad ütlevad, et vahel ongi vaja anda endale päev, kus ei tehta mitte midagi ja see on täiesti normaalne.
Muuda oma toitumist
Sellel, mida me igapäevaselt sööme on suur mõju meie üldisele energiatasemele. Kui õhtud sisaldavad palju alkoholi ning lõunal süüakse ainult rämpstoitu, siis ei tasu imestada, et päevaste toimetuste ajal on tunne loid ja keskendumisvõime puudulik. Söögikordade igapäevase ettevalmistamise lisamine oma rutiini võib olla hea viis, kuidas kindlustada regulaarne ja tervislik söömine.
Tuleb aga kindlasti kaaluda võimalust, et selline pidev laiskus võib olla tingitud mõnest muust põhjusest. Vaadata tuleb suurem pilti, ehk on probleem hoopis vaimses tervises. Huvi puudumine võib olla hoopis depressiooni sümptom. Kui inimene ei tunne ennast vaimselt hästi, siis puudub ka tahtmine ja elurõõm asju paranda, sellepärast on eriti oluline neid nõuandeid järgida, et sellisest nõiaringist pääseda.
Kommenaatorid tõstatasid ka mõtte, et äkki on laiskus väljend minevikust, kus vaimne tervis oli tabu. Inimestel on läbi elu olnud palju asju, mis neelavad nende jõuvarusid, näiteks ebatervislikud suhted, liigne töötamine, probleemid tervisega, madal enesehinnang või miski muu. Tänapäeval me teame, et sellised asjad röövivad inimese energiat, kuid tollel ajal võidi sellise väsinud inimese kohta arvata, et tegemist on laiskusega. Sellisest koormast vabanemine võib anda inimesele täiesti uue energia.
Allikas: www.menshealth.com
Foto: Pexels