Tutvustus

TerviseTrendi tutvustus

TerviseTrend alustas tegevust 2010. aastal eesmärgiga pakkuda kasutajatele võimalust jagada ja vahetada informatsiooni erinevate meditsiiniteenuste osutajate kohta ning olla abiks meditsiini- ja tervisemaastikul orienteerumiseks.

Tänaseks on TerviseTrendist kujunenud Eesti suurim patsientide tagasisidel põhinev tervishoiutöötajate andmebaas, mis koondab endas üle 8000 Eestis tegutseva tervishoiutöötaja. Kasutajatel on võimalus otsida, hinnata ja kommenteerida arstide poolt osutatavaid teenuseid, anda ise vahetut tagasisidet ning lugeda teiste patsientide kogemusi.

Esimeses etapis loodi TerviseTrendi külastajatele võimalus lugeda teiste patsientide poolt antud hinnanguid ja arvamusi perearstide kohta. Samas on kõikidel külastajatel võimalik hinnata ja kommenteerida oma perearsti teenuseid. Lisaks on võimalik lihtsalt ja kiirelt leida perearstide kontaktandmeid ning vaadata asukohta kaardil.

Teises etapis lisandus TerviseTrendi andmebaasi 7000 eriarsti ning seega külastajatele võimalus lugeda teiste patsientide poolt antud hinnanguid ja arvamusi eriarstide kohta. Samas on kõikidel külastajatel võimalik hinnata ja kommenteerida oma eriarsti teenuseid.

Uuendusena on võimalik jälgida ka TerviseTrendi indeksit, mis iseloomustab patsientide rahulolu Eestis pakutavate tervishoiuteenustega. Igapäevaselt arvutatud indeksväärtuste põhjal koostatakse graafik, mis annab ülevaate tervishoiuteenustega rahulolu trendist viimase 90 päeva jooksul.

Kavas on jätkata TerviseTrendi arendamist ka edaspidi, pöörates rõhku suuremale kasutajamugavusele ja info kättesaadavusele. Soovime luua koostöös oma aktiivsete kasutajatega lehekülje, mis oleks oluliste ja keeruliste otsuste tegemisel lihtsaks abimeheks kõigile. Ühtlasi ootame alati ettepanekuid, et kuidas muuta TerviseTrendi täiuslikumaks nii patsientide kui ka arstide seisukohast.