Kas tasuks hommikuti varem ärgata ja kulutada veerand või pool tundi hommikuvõimlemisele? Kahtlemata tasub.
Ei saa salata, et äratust kuuldes tekib paljudel suur kiusatus vajutada snooze nuppu ja 10 minutit edasi tukkuda. Ja siis veel 10 minutit. Aga võid kindel olla, et kui suudad end voodist välja vedada ja hommikuvõimlemisega algust teha, saad terveks päevaks lisaenergiat ning parema enesetunde. Siin on neli põhjust, miks hommikuvõimlemine on hea mõte.
Äratus kehale
Hommikused harjutused ergutavad organismis toimuvaid protsesse ja äratavad keha üles Võimlemine paneb vere ja lümfi liikuma ja muudab kogu päeva erksamaks. Eriti kasulik on hommikune virgutus inimesele, kes koduuksest väljudes kohe autosse istub ja sealt edasi kontoritoolile siirdub.
Stress väheneb ja tuju tõuseb
Hommikuvõimlemine on aeg enda jaoks, kus saad olla üksi ja iseenda mõtetega. See aitab päevaks ette valmistuda ja plaane paika panna. Liigutamine mõjub ergutavalt ajule ning paneb mõtted paremini liikuma. Hommikuvõimlemine võib tõsta isegi sinu enesekindlust ja enesehinnangut, sest võimeldes oled juba hommikul enda jaoks midagi kasulikku teinud.
Hoiad oma keha toonuses
Hommikuvõimlemine ei asenda küll treeninguid, aga on ikkagi parem kui mitte midagi. Kui aga teed hommikuvõimlemist pisut pikemalt ja piisavalt suure koormusega, siis püsib sinu keha kindlasti ka paremas toonuses.
Sellest saab sinu hea harjumus
Öeldakse, et harjumise tekkimiseks on tarvis seda teha 21 päeva. Kui oled kolm nädalat vastu pidanud, siis muutub hommikuvõimlemine sinu heaks harjumuseks, millest lõikad kasu iga päev terve ülejäänud elu.
Milliseid harjutusi ja kui kaua teha?
Hommikuvõimlemise kestuseks võiks olla 15-30 minutit ning võimlemine võiks toimuda kindla kava alusel. Hästi sobivad oma keharaskusega harjutused ning hea on aluseks võtta mõni olemasolev kava, internetist leiab neid väga erinevates variatsioonides. Vaata näiteks seda.
Ei taha võimelda?
Kui võimelda ei soovi, siis võid võimlemise asendada ka hommikuse jalutuskäiguga. Sellel on organismile sarnane mõju nagu võimlemiselgi.
Ärksaid hommikuid!
Tekst: Merilin Piirsalu
Foto: Pexels