Värska tõi hiljuti turule uue joogi Värska Vurtsvasser, mis sobib nii värskendavaks janukustutuseks, maitsvate roogade kõrvale kui ka kosutavaks trennijoogiks.

Rohke vedeliku tarbimine kuulub kahtlemata tervisliku elustiili juurde. Isegi väga väike vedelikupuudus langetab meie energiataset ja töövõimet ning muudab enesetunde kehvemaks. Seetõttu peaks meie toidulaud sisaldama piisaval hulgal vedelikku, aga samas olema ka vaheldusrikas. Kui tahad lisada oma igapäevasesse menüüsse midagi särtsakat ja tervislikku, siis on hea valik Värska Vurtsvasser.

Kasulikud mineraalained

Värska Vurtsvasser sobib igapäevaseks tarbimiseks, kuna sisaldab 50% ulatuses Natura kaitsealalt ammutatud Värska looduslikku mineraalvett.

Värska mineraalveel on pikk ajalugu, mis ulatub lausa hoomamatult kaugele - maa all peituv kristallpuhas vesi asub looduslikus kivikausis, mille sügavam veehorisont oli tekkinud juba 500 miljonit aastat tagasi. Kõigi nende aastate jooksul on vesi kivimitest omandanud kasulikke mineraale ja seda täiesti naturaalsel moel. Kuna Värska mineraalvett ammutatakse  470 meetri sügavuselt maapinna alt, siis on tagatud selle täielik puhtus ning stabiilne kvaliteet.

Looduslikul mineraalveel on palju häid omadusi, sest see sisaldab rohkesti mineraalaineid, bioloogiliselt aktiivseid komponente, ioone, gaase jms ning omab ka ravitoimet. Kui tuua välja vaid mõned kasulikud toimed, siis võib ära märkida, et mineraalvee tarbimine soodustab ainevahetust ja taastab pärast füüsilist pingutust organismis soolad ja mikroelemendid.

Suhkruid lisatud ei ole

Kes tahab tervislikumalt elada, see teab, et suhkruga ei tohi liialdada ning menüüsse tuleks valida võimalikult palju toite ja jooke, mis suhkruid ei sisalda. Suhkrukoguse piiramine menüüs võib vähendada diabeediriski, aidata kaalu langetada ja anda isegi säravama ja nooruslikuma naha. Seetõttu ongi just Vurtsvasser hea valik, sest lisaks looduslikule mineraalveele on selles joogis 50% naturaalset mahla, millesse pole lisatud kübetki suhkrut. Samuti puuduvad säilitus- ja värvaineid, lisatud on aga süsihappegaasi, mis annab Vurtsvasserile omapära särtsakate mullide näol.

Proovi ise järele!

Kõik eeltoodu kokku teeb Värska Vurtsvasserist tervisliku limonaadijoogi, mis on hea alternatiiv suhkruid sisaldavatele karastusjookidele või laste šampusele. Kihisevad mullid, joogi ahvatlev värv ja mõnusalt mahe maitse muudavad selle nii laste kui ka täiskasvanute lemmikuks. Vurtsvasserit on saadaval kahe erisuguse värvi ja maistega: päikeseliselt kollane Värska Vurtsvasser Õun ja ahvatlevalt lilla Värska Vurtsvasser Mustika.

Kui sinagi pead lugu mineraalveest, marjade ja puuviljade mahlasest maitsest ning joogist, kuhu ei ole lisatud suhkrut ega säilitusaineid, siis proovi Värska Vurtsvasserit.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Värska Vesi