Kenad kevadilmad kutsuvad õue jalutama ja miks mitte taustaks kuulata meie podcast saateid "Tervisejutud"! Teemadevalik on lai ja loodame, et igaüks leiab meie seni tehtud 8 saate hulgast endale huvitavat kuulamist.

Teeme teile valiku lihtsamaks ja toome siin välja kõik saated ning nende sisu lühitutvustuse.

Tervisejutud 1. Osa / Trenn ja tervislik treenimine

Tervisejuttude esimese podcast saate teemaks on trenn, kuidas tervislikult treenida ja mis on need põhitõed, mida treenimise juures silmas pidada. Saatekülalisteks on kaks säravat treenerit MyFitnessist, Monika Soop ja Laura Koobas. Räägime enimlevinumatest müütidest, mis on seotud trennitegemisega, piilume põgusalt sellega kaasneva õige toitumise maailma ja anname soovitusi, kuidas treeningutega alustada kui on tekkinud pikem paus või pole üldse veel trennitegemisega sõbraks saanud. Terves kehas, terve vaim!

Tervisejutud 2. Osa / Tervislik toitumine - lihtsalt ja arusaadavalt!

Jätkame sealt, kus esimeses saates pooleli jäime ja räägime toitumisest – tervislikust, mitmekülgsest ja täisväärtuslikust toitumisest. Võtame ette põhitõed, kummutame müüte ja jagame tervislikke nippe.
Saatekülalised on taaskord MyFitness'i treenerid Monika Soop ja Laura Koobas, kes igapäevaselt tervisliku toitumise propageerimisega tegelevad ning toitumisnõuandeid jagavad.

Tervisejutud 3. Osa / Vaimne vorm 

Tervisejuttude 3. saates liigume vaimse tervise radadel. Räägime vaimsest vormist ja selle vormi loomise, hoidmise ning treenimise vajadusest. Kas teadsite, et iga kolmas haigusleht Eestis väljastatakse vaimse tervisega seotud põhjustel? Miks me siiski normaalsele vaimsele vormile nii vähe tähelepanu pöörame? Kuula ja saa rohkem teada!
Saatekülaline on Kaur Lass, Wellness Orbit tegevjuht

Tervisejutud 4. Osa / Vaimne vorm ja läbipõlemine 

Meie 4. saate külaliseks on taaskord Kaur Lass, Wellness Orbit'ist, kellega jätkame jutuajamist vaimse vormi teemadel. Seekord avab Kaur rohkem läbipõlemise protsessi olemust, räägib intrapersonaalsete oskuste arendamisest ja tööstressist. Kas sina tead, kuidas enda sisemaailma juhtida ja miks see oskus vajalik on? Kuula ja saad teada!

Tervisejutud 5. Osa / Suitsetamise kahjulikkusest ja loobumisest

Tõeliselt kaasahaarav ja silmi avardav osa. Toome koos Tervise Arengu Instituudi spetsialistidega teieni sellise intrigeeriva teema nagu suitsetamine. Räägime suitsetamisega seotud terviseriskidest, kahjulikest mõjudest ja natuke ka ajaloost ning statistilistest näitajatest. Tutvustame millised abivahendid on olemas suitsetamise mahajätmise toetamiseks. Anname soovitusi, kuidas suitsetamisest loobumise teekonnal edukaid samme astuda ja julgustada ka kaaslasi enda ümber. Saatekülalised: Jaanika Liinar ja Minni Saapar, Tervise Arengu Instituudist.

Tervisejutud 6. Osa / Puugid ja puugioht - JÄLLE AKTUAALNE!

Miks me otsustasime puukidele terve saate pühendada? Taas on kätte jõudnud puugi-hooaeg ja paraku on läbi puukide inimestele levimas ka haigused, mistõttu on tervise seisukohalt väga oluline see teema hästi selgeks teha. Räägime üle, kes see puuk ikkagi on, mis kahju võivad tema levitatavad haigused tekitada ja kuidas ennast puukide eest kõige paremini kaitsta. Kindlasti tuleb saate käigus ilmsiks ka veel lisaks teada-tuntud faktidele uusi ja üllatavaid. Lükkame ümber enamlevinud väärarusaamad ja tutvustame värskemaid teadmisi puukidest. Ja mis kõige põnevam, tutvustame TAI kampaaniat „Pane puuk posti“. Saatekülaline: Julia Geller, Tervise Arengu Instituudi viroloogia ja immunoloogia osakonna juhataja.

Tervisejutud 7. Osa / Rasvade ja rasvhapete tähtsus tervise toetamisel - tervisealane HITT-SAADE!

Tekst: Kadri Tasa, Tervisetrend

Pilt: Pexels