Vett peame tarbima iga päev, sest vajame seda samamoodi nagu õhku hingamiseks. Kui oled tüdinenud tavalisest kraaniveest, siis lisa oma menüüsse vaheldusrikkust Värska Originaaliga, mis võimendab maitsenaudinguid ning parandab tervist.

Muistse legendi järgi on Värska vetel imejõud! Rahvapärimustes on alati tera tõtt. Värska mineraalveed sisaldavad kasulikke aineid, mis mõjuvad soodsalt kogu organismile. Värska kandis elab rohkem hea tervisega auväärses eas inimesi kui mujal Eestis.

Lisa särtsu Värska Originaaliga

Vett ei tohiks asendada mahlade, karastusjookide või kohvi ja teega, sest mahlad ja karastusjoogid, sisaldavad suhkruid, kofeiini sisaldavad kohv ja tee suurendavad aga vedeliku väljutamist organismist. Küll aga võib tavalise kraanivee asendada mineraalveega, sest lisaks sellele, et see lisab särtsakust sinu veejoomise rutiini, leidub mineraalvees palju kasulikke aineid. Kodumaine ning pika ajalooga Värska Originaal on sel juhul alati kindel valik.

Kui tavaline vesi on maitsetu, värvitu ja lõhnatu vedelik, siis kihiseval Värska Originaalil on palju erinevaid maitsevarjundeid, kuid säilitusaineid nendesse pandud ei ole.

  • Karboniseerimise käigus on lisatud vaid süsihappegaasi, mis muudab joogi mõnusalt kihisevaks ja mullitavaks.
  • Lisaks klassikalisele Värska Originaalile pakub maitsemeelele uusi elamusi sidrunimaitseline Värska, milles on olemas kõik tervisele kasulikud mineraalid, aga kuhu on lisatud aktsendiks ka sutsuke sidrunit.
  • Oma maitsemeeli on võimalik ergutada ka Värska Vurtsvasseriga, milles on Eesti parim mineraalvesi segatud värskendavate ja naturaalsete mahladega. Juues Värska Vurtsvasserit omandad organismile kasulikke mineraalaineid loomulikul moel ja mis kõige tähtsam, nendesse ei ole lisatud grammigi suhkrut, säilitus- ega värvaineid.

Joo vett, mis sinu organismi toidab

Looduslikul mineraalveel on palju häid omadusi, sest see sisaldab rohkesti mineraalaineid, bioloogiliselt aktiivseid komponente, ioone, gaase jms ning omab ka ravitoimet. Looduslikud mineraalveed jaotatakse sõltuvalt ioonide kontsentratsioonist mitmeks liigiks ning ioonidest sõltubki põhiliselt vee raviv toime. Näiteks hüdrokarbonaatsed veed alandavad maomahla happesust, kloriidsed veed stimuleerivad mao ja kõhunäärme sekretsiooni, sulfaadsed taastavad mao ja sapipõie funktsioone, naatriumvesi aitab reguleerida arteriaalset rõhku, magneesiumvesi aitab toime tulla stressidega ning rauasisaldusega vesi päästab aneemiast.

Tasub teada!

  • Rohke higistamise korral on nõrgalt soolakas vesi ideaalne jook, mis taastab organismist väljunud soolade varud, seega sobib mineraalvesi ideaalselt ka sinu trennijoogiks või turgutuseks soojade suveilmadega.
  • Kui keskmise intensiivsusega treeningu puhul kaotab keha 0,5–1 liitrit vedelikku tunnis, siis intensiivse koormuse puhul isegi kuni 3 liitrit.
  • Mitte ainult tippsportlasele, vaid ka tervisejooksjale on oluline kaotatud vedelik võimalikult kiiresti asendada ning mineraalveed aitavad seda teha igal tasemel sportlasel.

Vee joomine = tervislik elustiil

Õnneks teadvustatakse vee joomise tähtsust aina rohkem ning vee tarbimine kuulub paljude elustiili juurde. Hea on ka meeles pidada, et eriti sobib see saleduskuuri järgivatele inimestele, sest nii mõnigi kord, kui on vastupandamatu soov midagi näksida, aitab esmase näljatunde leevendamiseks klaasist mineraalveest. Ega ilmaasjata ei ole mineraalvee joomine ja nahale pihustamine äärmiselt populaarne ka modellide seas.

Põnevad maitsed toidulauale

Mineraalvesi pole aga mitte ainult sobiv jook janu kustutamiseks, vaid seda võib kasutada ka toidu valmistamiseks, näiteks kastmetes või suppides, aga ka komponendina mõnes tervislikus kokteilis. Värskendavad kokteilid muudavad igapäevase joogimenüü ühelt poolt vaheldusrikkamaks ja huvitavamaks ning annavad teisalt võimaluse üllatada meeldivalt oma külalisi.

Maitsva Kurgi Värska jaoks lõika pikast kurgist õhukesed ribad ja pane koos peotäie mündi ja 2 tl sidrunimahlaga kannu. Lase 15 minutit maitsetel seguneda ning seejärel lisa jää ja 1,5 liitrit Värska Originaali. Astelpaju-vaarika Värska valmistamiseks pane klaasi astelpajumarju ja vaarikaid, kalla peale 150 ml toonikut ning 250 ml Värska Originaali, lisa jääkuubikuid ning serveeri.

Rohkem retsepte leiad siit.

Kes aga ise suurem kokteilivalmistaja ei ole, võib mugavalt haarata Värska Vee poolt teie jaoks juba valmis tehtud kokteilide, Värska Vurtsvasserite järgi.  Õuna- ja mustikamaitselised Vurtsvasserid koosnevad gaseeritud puhtast mahlast ja looduslikust mineraalveest.

Ole värske ja tervisik – Värska Originaaliga!