„Nüüd ei ole häbi ega ebameeldivat tunnet, kui on vaja naeratada. Ja ma tõesti naeratan täie rinnaga,“ kiidab 68-aastane Vambola, kes sai uued hambad tänu hiljuti Eestisse jõudnud Zaga meetodile.

Kuigi Vambola on 68aastane, tunneb ta end nüüd justkui 20aastane. „Millised on minu hambad praegu ja milline emotsioon on süües, see on varasemast hoopis teine asi... Mul on justkui 20aastase mehe hambad suus. Niivõrd hea on süüa kõike – liha, porgandit, õuna…“ rõõmustab ta.

Peale suutervise on märkimisväärne muutus toimunud ka üleüldises tervislikus seisundis. „See kõik mõjub tervisele positiivselt. Minu tervis on tunduvalt paremaks läinud – näiteks seedimine ja südametöö,“ kinnitab Vambola. Täispikka intervjuud Vambolaga saad vaadata SIIT!

Mis on Zaga meetod?

Zaga on üliefektiivne ravikontseptsioon, mis tugineb Zygomatic implantaatide paigaldusel. Zygomatic implantaadid on parim lahendus hambumuse kiireks taastamiseks juhul, kui suu olukord on väga problemaatiline – olgu selleks suur luukadu, kaugele arenenud parodontoos või vähe terveid hambaid suus. Ekspertide poolt soovitatud Zygomatic implantaatide süsteem pakub kohest ja tugevat lahendust ilusa naeratuse taastamiseks. On olemas erinevad tootjad, kes pakuvad Zygomatic implantaate. Üks tuntud tootjatest on Straumann, mille valikus on erinevad implantaaditüübid ja mille hulgast valitakse vastavalt patsiendi anatoomiale ja hambumusele parim.

Zaga meetodit kasutades saab raviarst hambumuse kiirelt ja valutult taastada ka siis, kui olukord tundub esmapilgul lootusetu. Juba mõne päeva jooksul saab loomulikena näivad hambad, mis sarnanevad tavapärasele hambumusele. Pikkadele implantaatidele kinnitatud proteesid on kauakestvad, kohanduvad hästi inimese anatoomiliste omadustega ning tüsistuste tekke tõenäosus on minimaalne.

Zaga Centeris töötavad raviarstid on oma ala tipp-professionaalid, kes osalevad pidevalt rahvusvahelistel täiendkoolitustel ning on väga hästi kursis uusimate metoodikatega. Zaga Center maailma ketti kuuluvad ainult tippspetsialistid, kes on pädevad Zygomatic implantaatide paigaldusel, läbinud spetsiaalse komisjoni (tippkirurgide poolt) ning esitanud oma Zygomatic kontseptsioonis ravitulemusi. Teisisõnu, sinna ei kvalifitseeru tavaline hambaarst ning liikmeks pole võimalik saada, kui pole ravijuhtumeid, millega saad kinnitada oma pädevust.

Zaga meetod on kasutusel paljudes riikides üle terve maailma – alustades Ameerika Ühendriikidest ja Brasiiliast kuni Jaapanini välja. Eriti palju esindusi on Zagal just Euroopa lõunaosas. Eestis avatud Zaga Center on aga Skandinaavia kõige esimene.

Kuidas on seni läinud?

Happy Smile Hambaravi ja Zaga Centeri raviarstid kinnitavad, et klientide tagasiside on olnud seni väga positiivne. „Suurem osa inimesi, kes on meilt abi saanud, on olnud mitu aastat hambutud või on nende hambad nii lagunenud, et ei kuulu enam taastamisele. Nad on õnnetud inimesed, kes ei ole saanud normaalselt süüa ega täisväärtuslikku elu elada,“ kõnelevad arstid.

Kuna tegemist on Eestis uue meetodiga, pole ka ime, et inimestel on erinevaid hirme. Samas on oluline rõhutada: „Teaduslikult on see meetod olnud kasutusel juba 20 aastat. Eks hirme on, aga kliiniline taust on juba piisav, et seda usaldada.“

Niisiis võikski esialgu tulla Zaga Centerisse konsultatsiooni, sest see ei kohusta mitte millekski. „Teeme vajalikud uuringud ja räägime asjad selgeks. Soovitame inimestel panna küsimused kirja, sest muidu pole meeles arstilt kõike küsida. Alati vaatame koos inimesega tema 3D-pilti, et näha, kus on probleem ja kuidas seda lahendama hakata. Konsultatsioon annab ülevaate, kas inimesele üldse sobib see meetod,“ selgitavad raviarstid.

Kui sa pole varasemalt saanud hambumuse parandamisel abi, siis broneeri Zaga Centerisse aeg konsultatsiooniks. Vaata lisainfot kodulehel või helista telefonil 689 8888.

Zaga Center asub Tallinna kesklinnas aadressil Ahtri 6a.