Suurimad naha kiusajad talvel on miinuskraadid ja kuiv keskküte.

Talvised miinuskraadid loovad uued näohoolduse rituaalid.

Naha kuivus, üldine karedus, karedad laigud ja ka liigne rasutootmine, need on märgid sellest, et nahk on tasakaalust väljas ja vajab erilisemat hoolt.

Talvised kreemid peaksid olema miinuskraadide saabumise tõttu väiksema veesisaldusega. Intensiivsed niisutajad jäägu öiseks rituaaliks. Päevane kreem võiks olla toitvam ja paksema tekstuuriga. Üleliigse läike saab eemaldada pabersalvrätiga naha pinda üle tupsutades. Kuid ka talvel ei tohi nahka üle koormata ega üle hooldada. Liiga palju head ei tule samuti kasuks. Kreemi valides peaks lähtuma ka asjaolust, milliseid lisatooteid peale kreemi nahale pannakse. Kui kannad lisaks päevakreemile nahale ka puuderkreemi, võiks päevakreem olla kergema tekstuuriga, kuid siiski toitev. Liiga õhukesed seerum-kreemid on külma eest kaitsmisel liiga lahjad. Tundliku naha puhul tuleks valida lõhna-, värvi- ja säilitusaineteta tooteid. Märksõnadeks - naturaalsed toimeained, toitvad õlid ja vitamiinid.

Kuiv ja tundlik nahk on põhjamaises kliimas levinud probleem, kuid mitte ainult. Nahk võib külmakraadide saabumisega ka omadega lihtsalt nö sassi minna ja hakkab just vastupidiselt, end kuiva õhu ja külmakraadide eest kaitstes, liigselt rasu tootma. Sellisel juhul peab kindlasti silmas pidama, et liigset rasu ei hakkaks alkoholi sisaldavate toonikutega kuivatama. Äärmuslik lähenemine probleemile võib tuua äärmusliku tulemuse. Nii võib rasutootmine hoopis ootamatult kasvada või pinnakuiva naha tekitada. Nahk muutub eriti ärrituvaks ja tundlikuks, kuid rasu probleem naha all püsib koos ummistunud pooridega. Kavalam nipp on nahka pidevalt niisutada, andes nii organismile teada, et rasu pole vaja juurde toota.

Kindlasti on naha eest hoolitsemisel oluline osa ka toitumisel ja toidulisanditel. Oomega-3 on naha heaolu ja immuunsuse toetamisel nr 1 supertoit! See toetab naha tervist ja uuenemist rakutasandil. Nahale mõjub hästi ka B-vitamiin ja regulaarne ning piisav vee joomine. Vitamiinide/toidulisandite valimisel on samuti ülioluline jälgida nende koostist. Valida tuleks võimalikult naturaalseid ja ilma sünteetiliste mahu- ning säilitusaineteta tooteid.

Huulte nahk on eriti õhuke ja “mahlane” ning vajab talvel kindlasti lisahooldust - nii päeval kui öösel. Kaitsev huulepalsam, mis sisaldab toitvad õlisid, on miinuskraadidega suurepärane abiline huulte tervena hoidmisel.

Lõpetuseks veel, kui näonahk on hellalt hoolitsetud, ära unusta ka oma käsi! Ka käte nahk vajab toitva kreemi hoolitsevat mõju - eriti talvekülmadega.

Olge hoitud! :)

Tekst: Kosmeetik Maris Murumäe, Beauty by Maris www.beautybymaris.com

Foto: Pexels