Päikeseprillid on päikeselise ilmaga tore aksessuaar, aga mitte ainult. Hoopis olulisem on nende abil kaitsta silmi. Toome välja mõned punktid, miks prillid olulised on ja mida neid valides silmas pidada.

Päikeseprille on tarvis kanda eelkõige silmade tervise huvides, sest ere päikesevalgus on silmadele liiga intensiivne ning võib põhjustada erinevaid silmakahjustusi.

Prille ostes pea silmas, et klaasidel oleks UVA- ja UVB-kiirguse kaitse, lihtsalt tumedate prillidega klaasid seda kaitset ei taga.

Kõige mõistlikum on soetada päikeseprillid spetsiaalsest prillipoest, siis võid kindel olla, et kvaliteet on garanteeritud. Samuti saad kohapeal nõu ja abi küsida optometristilt.

Kui oled ka igapäevaselt prillikandja, siis saad prillipoest tellida teha enda silma jaoks sobivad päikeseprillid, mis sobivad täpselt sinu silmadele.

Väga oluline on päikeseprillide kasutamine autoroolis, sest ere päike võib tunduvalt nähtavust halvendada ja nii võivad tekkida lausa liiklusohtlikud olukorrad. Autot juhtides on soovitav kasutada polaroidprille, et klaasile ei tekiks peegeldusi ja pilt oleks täiesti selge.

Vali prillid vastavalt sellele, kus sa neid kanda kavatsed. Prillid peaksid kindlalt ees püsima igas olukorras, näiteks kui kasutad prille väljas sportides, siis peavad need kindlalt peas püsima. Võimalusel võiks soetada mitu prillipaari, mida siis vastavalt olukorrale kasutada.

Päikeseprillid on olulised igas vanuses inimestele. Lastele sageli neid ei osteta, kuid just laste silmad on UV-kiirguse vastu eriti tundlikud ja vajavad kaitset.

Pea meeles, et lisaks päikeseprillidele kasutaksid päikesekaitsekreemi. Mitte ainult sellepärast, et vältida prillide päevitusrante, vaid ikka sellepärast, et oma nahka UV-kiirguse eest kaitsta.

Kui oled juba investeeringu teinud ja kallid prillid soetanud, siis hoolitse nende eest hästi. Puhasta prille vastavalt vajadusele, võta need eest ära ja pane ette kahe käega hoides, ära kasuta prille peavõruna. Kui sa parasjagu päikeseprille ei kanna, siis ära jäta neid vedelema autoistmele, lauale või rannaliivale, vaid hoia spetsiaalses karbis.

Päikeseprillid ei ole investeering ainult suveks, ka muudel aastaaegadel paistab päike ja siis on näiteks autoroolis prillid täiesti asendamatud, eriti päikesepaistelisel lumisel päeval. Samuti peaks prillid alati reisikotti pakkima, viigu reis sind siis kuuma suvepäikse alla või hoopis mägedesse suusatama.

Tekst: Merilin Piirsalu

Foto: Pexels