Just nüüd, suve lõpu poole, võivad juuksed vajada rohkem hooldust, sest suvekuum päike ja soolases merevees ujumine on jätnud oma jälje. Suvel valitsev kõrge UV kiirgus ja soolane vesi teevad juuksed katki ja kuivatavad neid. Kuidas oma juukseid siis tervetena hoida? Selle kohta jagab nippe Belle Stuudio juuksur Maarja Maasi.

Nii nagu pöörame suvel suuremat tähelepanu oma nahale, peaksime seda tegema ka juustega. Tugev päike pleegitab neid, muutes need kuivaks ja hapraks, sama efekti võib anda ka soolane merevesi. Sellised kahjustunud juuksed on aga kergemad murduma. Samuti muudab see igapäevaselt soengu hooldamise keerulisemaks, juuksed on tunduvalt karedamad ning raskesti kammitavad.

Küsimusele, kuidas suve alguses või ka enne sügisest soojamaa reisi valmistuda oma juuste maksimaalseks kaitsmiseks, vastab Maarja: „Imevalemit siin ei ole, kuid üle tuleks vaadata kindlasti enda kodused juuksehooldustooted ning valida just suveks sobilikud“. Seega ei tähenda aastaringselt riiulil seisvad vahendid, et need on sobilikud igal ajal kasutamiseks.

Vali tooted millel on UV kaitse

Talvel ei vaja meie juuksed UV kiirguse vastu kaitset, seega tuleks juba kevadel kontrollida kodus seisvaid vahendeid, et suvel oleks vastava kaitsega toode riiulis olemas.

Kanna peakatet

Väga tugeva päikese korral on soovitatav kanda peakatet, selleks sobib müts, kübar või nende puudusel lihtsalt mõni rätik või pluus, mis ei laseks otsest kiirgust juusteni.

Puhasta juuksed peale meres ujumist

Lisaks päikesele võib juukseid kahjustada soolane vesi. Seetõttu on peale meres ujumist soovitatav juuksed puhta veega puhastada ja pärast neid vastavate toodetega niisutada.

Niisuta juukseid pidevalt

Kuna suvel kuivatavad päike ja soolane vesi juukseid rohkem kui muul ajal, siis on soovitatav neid tihedamini niisutada. Selleks sobivad erinevad tavalised palsamid, kui ka sügavamalt niisutavad maskid.

Imeline kookosrasv

Kookosrasv võiks kodustest vahenditest olemas olla läbi suve, nimelt kannab ta endas mitut funktsiooni. Kuna kookosrasval on väike UV kaitse, siis sobib see juustele kandmiseks enne päevitamist. Samuti niisutab see hästi juukseid, sobib kasutamiseks maskina. Lisaks võib sellega turgutada juukseid ka enne pesu, ehk lihtsalt kergelt enne šampooniga pesemist määrida seda juustesse.

Hoolda juukseid regulaarselt

Lisaks eelnevatele nõuannetele, tuleb kindlasti aastaringselt oma juukseid hooldada professionaalide juures. Mõnikord on vaja mõnda toitvat ja taastavat protseduuri, teinekord piisab aga lihtsalt kergest lõikusest, et anda juustele elujõudu juurde.

Suve lõpus on soovitatav käia salongis, et koos spetsialistiga juuste seisukord üle vaadata. Juuksed on erinevad, seega vajavad nad ka erinevat lähenemist. Tugevamad juuksed ei pruugi vajada salongis hooldamist, kui nendega tegeletakse pidevalt kodus. Kuid selge on see, et ilma igasuguse hoolitsuseta muutuvad juuksed kiiresti katkiseks, seda eriti suvel. Eelnevaid nõuandeid järgides on kindlasti võimalik hoida oma juukseid tervemana.

Tekst: Kaisa Kiriland

Foto: Pexels