Pärast pikka päeva ootame pikisilmi, et õhtul mõnusalt voodisse visata ning end uueks päevaks välja puhata. Kuid kas me pöörame tähelepanu, mis asendis tegelikult magame?

Selili, külili või kõhuli? Sinu magamisasend võib olla seotud mitmete muredega nagu seljavalud, liigne norskamine ning ebakorrapärane uni.

Kõhuli magajad

Oled sage kõhuli magaja? Kuid kuidas on sinu unekvaliteedi ning üles ärkamise sagedusega? Kõhuli asendis võib tihti olla üpris rahutu uni, kuna lihased väsivad ning lähevad pingesse. Tunneme ebamugavust kaelas ning alaseljas, sest tihti just suure koheva padjaga magades hoiame enda selga selles asendis üpris nõgusalt.

Selili magajad

Selline asend võib tekitada vastupidi valu just alaseljas. Samuti, kui oled kõva norskaja, siis selili magades võid seda muret võimendada. Su õhuteed ei ole selili asendis just kõige paremas positsioonis korralikuks õhuvooluks. Selg on tihti päris nõgus ka selles asendis, mis tõttu soovitatakse panna kerge padi põlvede alla, et saada vastu voodit selg sirgemaks.

Külili magaja

Külili asendis võime jällegi tunda liigset ebamugavust ülakehas, eriti just õlgades. On mitmeid erinevaid viise, kuidas neid kaebusi vähendada ja kuidas külili asendis magada. Kõige mugavam ning loomulikum asend on kergelt kõverdades enda põlvi rinna poole ning olla n-ö loote asendis.

Kui oled kogenud mõnda ülaltoodud kaebustest, siis ehk tasub üle vaadata oma magamisasend ning seda vajadusel vahetada.

Tekst: IntensivePT

Foto: Pixabay