Kevadel ärkab loodus ellu. See maagiline aastaaeg inspireerib meid oma interjööre värskendama ja kodudesse rõõmsaid aktsente tooma. Sisenege teie kodukeskkonda elustavasse peente ja lihtsate kevadkaunistuste maailma. Käes on väikeste (või suurte) muudatuste aeg!

Kevadvärvid teie kodus
Kevad seostub õrnuse ja värskusega ning pastelsed toonid, nagu piparmündiroheline, pehme roosa või sinine, peegeldavad suurepäraselt selle iseloomu. Tooge need värvid kevadise meeleolu loomiseks seintele. Igas toas võib olla erinev pastelne aktsent. Kujutage oma magamistuba ette õrna lavendli varjundis. Iga teie hommik on nagu lilledest tulvil aias virgumine. Laskem elutoal täituda pastelsete roosade ja pehmete hallide toonidega, mis loovad sooja ning samas elegantse atmosfääri.
Te ei pea kevade tunnetamiseks siseruume ümber värvima. Võite täiendada ruumid lihtsate pastelsetes toonides lisanditega. Peened värvid komponeerivad omavahel suurepäraselt, luues seega harmoonilise värvipaleti, mis annab edasi kevadise aia atmosfääri. Pastelsed värvid mõjuvad rahustavalt ja lõõgastavalt, kuid stimuleerivad ka loovust. Interjööri värvilahenduse muutmine ei ole seega mitte ainult esteetiline protseduur, vaid ka positiivse energia ja rõõmu lisamise viis.

Lilleaktsendid
Mis oleks kevadine kodu ilma lillemotiivideta? Laske uuestisünni ja uue elu sümboliks olevatel lilledel oma interjöörid täita. Kõige lihtsam viis korterisse kevadist värskust tuua on mõned uued potililled. Asetage köögi aknalauale värvilised tulbid, õrnad kannikesed või lopsakad orhideed. Kevadise õhkkonna saavutamiseks paigutage taimed peene lillemotiiviga lillepottidesse.
Ja sellega ideed veel ei lõppe, sest kevadlilled võivad korteris kõikjal esineda - maalidel, patjadel ja tekkidel. Piisab vaid ühest väikesest lillekimpu kujutavast maalist, mille elutuppa riputate ja interjöör täitub kohe kevadise meeleoluga. Oma ruumis tundke end hästi, ümbritsedes end taimede ja lillemustritega kaunistustega.

Koduaiad
Kevadel on imeline ellu ärkavat loodust jälgida. Vaadelda, kuidas puud rohelusega kattuvad, õitsele puhkevaid lilli imetleda. Nii tahaks selle maagia koju tuua. Ja just seda te saategi teha! Looge oma roheluse nurgake, kuhu eri aegadel õitsevad erinevad lilled paigutate. Kui teil ülemäära põrandapinda ei ole, määrake üks elutoa või köögi seintest vertikaalsele aiale. Riputage lillepotid laekonksudele või spetsiaalsetele redelitele. See on väikestele ruumidele fantastiline lahendus! Valige sellised potitaimed nagu näiteks havisaba, aaloe, harilik luuderohi või sõnajalad, mis on õhku puhastavad ja toimivad loomuliku filtrina. Imavad endasse kahjulikke aineid ja võivad seega teie enesetunnet parandada.
Kuidas veel kevadet oma koju tuua? Võite asetada värsked lilled kohvilauale või öökapile elegantsesse vaasi või luua aknalauale miniversioonis ürdiaia. Basiilik, piparmünt ja petersell ei ole mitte ainult aromaatsed lisandid roogadele, vaid köögis ka kevadine värskusepuhang.

Aksessuaarid ja kevadkaunistused ruumi elavdamiseks

Naine istutab kevadel sukulente ümber

Kui kevadine päike juba häbelikult teie tuppa piilub, on käes ruumi elavamaks ja rõõmsamaks muutvate lisandite aeg. Kodus kevade valla päästmiseks piisab vaid väikestest kevadkaunistustest. Puuviljakausid, sojaküünlad peente lillelõhnadega ja õrnad kardinad. Just seda vajate oma interjööri elavdamiseks. Asetage küünlad dekoratiivsetesse laternatesse ja valgustage nende kumaga õhtuti oma elutuba või magamistuba. Las nad viivad teid oma lõhnaga lilleaasale, vuliseva oja juurde või metsaradadele. Tundke end õndsalt ja kergelt. Erinevate puuviljadega kauss võib samuti olla huvitav dekoratiivne element. Selle võib asetada lauale või köögis tööpinnale ja lisab ruumi värskust ning energiat.
Millised muud kevadkaunistused interjööri elavdavat atmosfääri loovad? Asendage rasked talvised kardinad kergete, peente värvide ja mustritega kangastega. Valige päikesekiiri läbilaskvad kardinad, et teie ruumidesse jõuaks võimalikult palju loomulikku valgust. Võib-olla kuluks ära ka väike mööbli ümberpaigutus, et aknad ei oleks varjatud ja päike saaks elutuba valgustada. Päikesekiirte peegeldamiseks ja kogu ruumi veelgi paremini valgustamiseks riputage akna vastu peegel. Peegel muudab siseruumid heledamaks ja optiliselt suuremaks. Lisaks lisavad nad ruumidele elegantsust ja kordumatut iseloomu.
Kevad inspireerib muutustele ja innustab tegutsema. Nii et pole mõtet viivitada! Vaid mõne kevadkaunistusega omandab teie kodu talvest taastudes värskuse ning täitub energia ja eluga. Kui seinte ümbervärvimine on teie jaoks liiga suur ettevõtmine, alustage väikeste aktsentidega. Pange aknalauale mõned õitsevad lilled ja kohvilauale lõikelilled. Asetage diivanile kerge puuvillane lillemotiiviga tekk ja pastelsetes toonides padjad. Võite kevade vastu võtta!