Ujumine on spordiala, mis sobib erineva füüsilise võimekusega harrastajatele ning ujumise kasu tervisele ei sõltu sellest, kui kiiresti vees liigutakse. Kes veel ei ole leidnud head põhjust hakata regulaarselt ujumas käima, siis järgnevalt toome välja kaheksa põhjust, miks just nii peaks tegema.

Terve keha treening

Ujumine treenib kõiki lihasgruppe üle terve keha ning erinevalt paljudest kuival maal harrastatavatest spordialadest, mis koormavad peamiselt jalgu, saab vees korralikult tööd ka ülakeha.

Hea viis end vormis hoida nii füüsiliselt kui ka vaimselt

Paar või kolm korda nädalas ujumas käia koos tervisliku eluviisi ja toitumisega on hea viis füüsilise vormi hoidmiseks. Veelgi parem on seda teha koos sõpradega, sest seltsis on ikka segasem.

Vähendab stressi ja lõõgastab

Regulaarne ujumas käimine võib vähendada stressi, ärevust ja depressiooni ning parandada une kvaliteeti. Alusta päeva ujumisega ning miski ei suuda sind enam endast välja ajada. Vett pole basseinis vahutama vaja ajada, piisab ka rahulikust liuglemisest ja kõige suurematele laiskloomadele on alati olemas mullivann.

Põletab kaloreid

Ujumine on üks parimaid viise liigse energia põletamiseks. Rahulik ujumine kulutab rohkem kaloreid kui kõndimine ja kui koormused lähevad suuremaks, siis vigastuseoht ujumises on madal. Seega rasvale tuli otsa!

Vähendab haigestumise riski

Kuna ujumine on hea südamele ja veresoonkonnale, vähendab see südamehaiguste ja II tüübi diabeeti haigestumise riski.

Toetab keha

Kuna vesi toetab 90% keharaskusest, siis on ujudes koormus liigestele oluliselt väiksem kui näiteks joostes. Kellel on mõni vigastus, mis ei lase kuival maal sporti teha, sellele on ujumine hea viis kehalise aktiivsuse säilitamiseks.

Kiirendab ainevahetust

Väheliikuv eluviis viib liikumisaparaadi võimekuse langemiseni ja see omakorda soodustab lisakilode kogunemist. Ainult 30 minutit ujumist kolm korda nädalas võib kiirendada ainevahetust ja aidata selle vastu võidelda.

Ei pea higi pärast muretsema

Kes väldib liigutamist, kuna ei salli higistamist, siis ujudes ei pea selle pärast kunagi muretsema. Ümber olev vesi jahutab ning vähendab vedeliku kadu.

Orca Swim Club'i treeningute kohta leiad rohkem infot siit.

Tekst: Orca Swim Club

Foto: Rene Türk