Kasiinomängud on tihti ühiskonnas põlualused, kuid tegelikult pole õnnemängude mängimises midagi halba, kui teha seda mõistlikult ning turvaliselt. Eesti on üks väheseid riike maailmas, kus kasiinomängud on ametivõimude poolt väga hästi reguleeritud ning seetõttu võib leida meie pisikesest riigist üle kümne kvaliteetse mängulehe.

Enne, kui aga avad mõne kasiino mängud ning paned õnne proovile, peaksid esmalt keskenduma alljärgnevale viiele põhimõttele, mida ei tohi kasiinos mängides mitte kunagi unustada – nii toetad oma vaimset tervist ning garanteerid, et mängimine ei välju kontrolli alt.

1. Mõista, et kasiinomängud pole raha teenimise allikas, vaid üksnes meelelahutus

Igaüks, kes tahab kasiinomängudega aega veeta, peab mõistma ühte olulist põhimõtet: kasiinomängud pole mõeldud raha teenimiseks, vaid meelelahutuseks. Üllataval kombel unustatakse tihtipeale see põhimõte sootuks ära, kuna mänguhasart võtab võimust. Mängijad, kellele on õnn rohkem naeratanud ning on võitnud rohkem, võivad tunda nii suurt võidujoovastust, et hakkavadki võite taga ajama. Vastupidiselt need, kes on kaotanud mingi osa oma rahast, üritavad meeleheitlikult seda tagasi teenida, võttes peamiseks sihiks raha.

Kõik kasiinomängud on aga loodud üksnes meelelahutuseks, just nagu näiteks loterii. Raha võitmine võib muuta kogemuse lihtsalt põnevamaks, kuid raha ise ei tohiks mitte mingil juhul olla eesmärk kasiinos käies.

2. Sea endale rahaline mängupiir

Oma vaimse tervise kaitsmiseks on lausa hädavajalik erinevate piirangute kasutamine. Seejuures võimaldavad kõik Eesti kasiinod erinevaid mängupiiranguid, mis aitavad tagada vastutustundliku mängimise.

Kõige olulisemad sellised piirangud puudutavad kaotusi ja sissemakseid. Igas kasiinos on võimalik seadistada sissemaksepiirang, mis määrab, kui palju on võimalik kasiinokontole raha kanda teatud perioodi jooksul. Sellise piirangu korral on lihtsam jälgida oma rahakotti ning tagada, et sa ei kanna kasiinomängude nautimiseks mänguportaali sellist raha, mida on vaja igapäevaelu jaoks.

Kasiinodes on olemas ka kaotuste piirang, mis määrab selle, kui palju sa kaotada tohid enne, kui sul tuleb väike „time-out“. Ka see piirang on loodud eelkõige selleks, et kaitsta sinu vaimset heaolu ja tervist – kui oled teatud summa juba kaotanud, on mõistlik kasiinost aega maha võtta ning eemale hoida. Just seepärast on ka loodud taolised piirangud.

Kasuta kindlasti selliseid piiranguid – need on loodud selleks, et kaitsta nii sinu tervist kui ka rahalist seisundit.

Kasiinomängud

3. Sea endale ajalimiit

Rahalistele piirangutele lisaks on võimalik endale peale panna ka ajalimiit. See määrab, kui kaua võid teatud perioodi jooksul kasiinos üldse mängida.

Kasiinomängud on arusaadavalt väga adrenaliinirohked ning aeg kipub neid mängides suisa lendama. Kuna sa ei pruugi ise end nii hästi kontrollida ega tajuda, kui palju oled aega tegelikult kulutanud, ongi praktiline kasutada kasiinos olevat ajalimiiti, et piirata seda, kui palju ühe päeva jooksul kasiinos aega veedad.

4. Ära mängi kasiinos iga päev

Kui rääkida ajast, siis on veel üks oluline põhimõte, mida järgida selleks, et vältida hasartmänguprobleeme. See reegel on lihtne: ära mängi kasiinos iga päev.

Kasiinomängud võivad olla lõbusad, kuid kui sa ei suuda neist eemale hoida iga päev, võib see tähendada, et oled sattumas sõltuvusse. Sinu vaimse tervise kaitseks on hädavajalik hoida pisut distantsi. Targad mängijad suudavad eemale hoida kasiinost ning mängida ainult aeg-ajalt. Ka hea asjaga ei tohi liialdada ning see põhimõte kehtib ka kasiinomängude puhul.

5. Rikasta oma mõistust ka muude tegevustega, et tuua mängimisse vaheldust

Kui leiad, et sul on raske kasiinomängudest eemale hoida, võib see tähendada, et sul on tegelikult lihtsalt igav ning sa ei oska endale tegevust leida. Sellise olukorra vältimiseks proovi leida muid hobisid. Võib-olla meeldib sulle lugeda? Rattaga sõita? Ehk oleks aeg võtta ette mõni internetikoolitus, et end täiendada?

Paku oma mõistusele ka muud tegevust, mis rikastaks su meeli. Mida rohkem su mõistus igavlema peab, seda rohkem võivad kasiinomängud sind peibutada. Leia endale uusi tegevusi, mis pakuvad lõbu ja uusi elamusi ning avastad, kuidas kasiinomängud ei okupeeri sinu meeli kogu aeg.

Kasiinomängud on toredad ajaviited, kuid iga asjaga tuleb pidada piiri. Mängi vastutustundlikult, et nautida õnnemänge probleemideta ka tulevikus!