Ilu algab seestpoolt, kuid mitte ainult! Toitumine ja uni on küll olulised, kuid ka õige hooldus on terve ning kauni näonaha aluseks. Oluline on põhjalik kuid leebe puhastamine ning toniseerimine.

Kuidas peaks näonaha eest hoolitsema igapäevaselt?

Olulisemad punktid, mis peaksid olema täidetud on: puhastada, toniseerida, niisutada ja kaitsta.

Vajalikud puhastustooted:

  • puhastuspiim, -geel või -vaht
  • niisutav toonik (pigem alkoholivaba)
  • niisutav kreem (soovi korral ka seerum)
  • UV kaitse

Näonaha puhastamisel ei piisa ainult veest! Naha pinnale on päeva jooksul kogunenud higi, rasu ja bakterid - selline “kokteil” pole nahale hea. Seepärast on väga oluline kõik nahale kogunenud mustus sealt ka tõhusalt eemaldada. Puhastamise etapp on väga oluline ka sellepärast, et kreemide ja seerumite toimeained lihtsalt ei imendu muidu piisavalt hästi. Ainuüksi niisked puhastussalvrätikud ja mitsellaarvesi pole põhjalikuks naha puhastuseks piisavad.

Puhastuspiim sobib kuivale nahale. Näopesugeel või -vaht sobib rasusele, normaalsele ja sega tüüpi nahale.

Igapäevane hooldus

PUHASTAMINE

Puhastuspiim, -geel või -vaht.

Esmalt pese (loputa) nahk veega, seejärel kanna nahale puhastusvahend üle näo ja masseeri sõrmedega õrnalt kogu näonaha pind. Loputa seejärel leige veega. Liiga soe vesi võib ärritada nahka.

TONISEERIMINE

Pärast naha pesemist ja kuivatamist on vaja kindlasti nahka toniseerida. Kuna meie kraanivesi on enamasti kare, kuivatab see nahka pesemise käigus liialt. Näonaha toonik, mis on alkoholivaba, niisutab nahka ja taastab naha pH taseme.

Ilma toonikuta võib nahk jääda kuiv ja kiskuv. Toonik valmistab näonaha ette seerumi ja kreemi peale kandmiseks ning loob parema eelduse nende mõju maksimeerimiseks.

Rasusele ja aknele kalduva naha puhul pole samuti alkoholiga toonik just parim valik. Alkoholiga toonikud võivad nahalt eemaldada lipiide, mille järel nahk hakkab tootma liiga palju rasu, et kompenseerida lipiidide puudust. Tulemuseks rohkem kahju kui kasu.

PÄEVAKREEM

Päevakreem tuleks valida vastavalt nahatüübile ja võiks olla kergema koostisega, mis niisutaks ning laseks nahal hingata.

Seerum käib enne kreemi ja seda ei tohiks nahale kanda liiga paksu kihina. Kui seerumi järgselt nahale kreemi kandes hakkavad seerumi jäägid naha peal rullima, on see märk sellest, et seerumi kogus oli liiga suur. Seerumi ja kreemi kasutamise vahele võiksid jääda mõned minutid.

Lisaks eelnevale tuleks kindlasti kasutada ka päiksekaitsekreemi.

ÖÖKREEM

Öökreem võiks olla spetsiaalne öökreem, mis annaks nahale toitaineid, taastaks ja aitaks nahal uueneda.

Sobib ka 24h kreem, mida kasutada nii päeval kui öösel.  Isiklikult soovitan ma siiski eraldi kreeme, ehk päeval niisutav kreem (anda nahale “juua”) ja ööseks toitvam kreem (ehk anda nahale “süüa”). Ja lisaks on õhtul kreemist läikiv (st. särav) nahk väga IN! :)

Öökreem tuleks nahale kanda 30 minutit enne magama minekut, et see jõuaks ilusti imenduda, enne kui linade vahele poeme.

Lisahooldus

KOORIMINE

Koorimine eemaldab nahalt surnud naharakud ja muudab naha puhtaks ning säravaks. Koorijaga masseerides aktiveerub vere- ja lümfiringe, mis omakorda aitab kaasa naha hapniku ja toitainetega varustamisele. Samuti on kooritud nahk vastuvõtlikum nahahooldustoodetele.

Kaubandusvõrgus on müügil nii teradega- kui ka ensüümkoorijad. Teradega koorija on intensiivne ja abrasiivne ning ei sobi seetõttu kõigile. Pigem võib selline koorija sobida normaalsele ja rasusele nahale, kuid kindlasti mitte kuivale, tundlikule, atoopilisele (atoopiline dermatiit), aknelisele, kuperoossele ja rosaatseaga nahale.

Ensüümkoorija on universaalne, puhastab õrnalt, kuid põhjalikult ja sobib enamjaolt kõigile.

MASK

Peale koorimist on ideaalne võimalus nahka intensiivsemalt niisutada ja turgutada maskiga.

Maskide valik on tänapäeval väga suur. Sobivad nii kangasmaskid kui ka maskid, mis on topis või tuubis. Vali mask vastavalt enda nahatüübile ja naha vajaduste järgi. Ettevaatlik tuleks olla savimaskidega, sest need võivad nahka liialt kuivatada. Kindlapeale minek on niisutav mask, mis sobib igale nahatüübile.

 

Tekst: Kosmeetik Maris Murumäe, Beauty by Maris

Foto: Maris Murumäe