Paarisuhtel võib olla mitmeid kõrvalmõjusid, mida inimesed alguses ise ei pruugi märgata. Kuid kõige sagedamini kiputakse koos olles tervislikud harjumused unustama ning seetõttu võivad paarilised kaalus juurde võtta. Mis võivad olla sellise käitumise põhjused ning kuidas neid ära hoida?

Halvad harjumused on kerged tekkima

Kõige sagedamini unustatakse enda personaalne rutiin nii toitumises kui liikumises, sest enamik tegevusi tehakse koos. Kui üks paariline on harjunud rohkem ebatervislikuma söögiga, siis suurema tõenäosusega hakkab ka teine nii toituma. Näiteks, kui üks pool ei armasta ülejääke süüa, siis minnakse sagedamini õhtuti välja, kuid tavaliselt kipuvad restoranide toidud olema tunduvalt kaloririkkamad ja ebatervislikumad. Lisaks sellele tekib suhtes olles kergemini harjumus tarbida alkoholi, kuna see käib sageli käsikäes romantiliste kohtingutega, kuid alkohol tekitab omakorda rasvaste toitude isu.

Suhtes olemine tähendab muutusi

Suhtes olemine mõjutab ka igapäevaseid tegevusi, kuna rohkem tahetakse koos aega veeta ning trennis käimine või aktiivne liikumine, võivad jääda tagaplaanile. Sageli vaadatakse koos seriaale, mis on väga ajamahukas, kuid samas istuv tegevus.

Kannatada võib ka unekvaliteet, kuna keha vajab pikalt aega, et harjuda partneriga voodit jagama. Lisaks, kui sattuda norskava kaaslase otsa, on väga keeruline piisavalt und leida.

Kuidas koos partneriga säilitada tervislik eluviis?

  • Ära loobu enda varasematest headest harjumustest

On täiesti arusaadav, et suhtes olemine võib alguses muuta rutiini, kuid see ei tähenda, et oma head harjumused peaks täiesti hülgama. Keskendu sellele, miks nende tegevuste järgmine oli eelnevalt oluline ning taasta need harjumused eelkõige enda heaolu nimel.

  • Kokake koos

Koos välja sööma minemine võib olla äärmiselt tore ettevõtmine ning aeg-ajalt on seda täiesti normaalne teha, kuid sellega ei tasuks liialdada. Vahelduseks võib kohtinguõhtul proovida hoopis koos kodus kokkamist, siis saab toidu valmistamisest samuti ühine tegevus, kuid laua taha istudes teate täpselt, millest söök tehtud on. Lisaks võib ühine söögivalmistamine hoopis kujuneda tegevuseks, mis mõlemale meeldib.

Paarisuhe

  • Leia aega trenni tegemiseks

Selleks, et ise tervislikult elada, ei pea kaaslane sinuga sama meelt olema. Kellegi vastu tahtmist trenni vedamine võib olla raske ülesanne ning tekitada isegi omavahelisi konflikte. Keskendu enda treeningrutiinile, siis võib ka partneril suurema tõenäosusega huvi tekkida. Samuti võib planeerida koos energilisemaid tegevusi nagu matkamine, rattasõit või talvisel ajal uisutamine ja suusatamine. Nii saab olla aktiivne ja samal ajal koos aega veeta.

  • Välja sööma minnes, valige tervislikum restoran

Väljas söömine võib olla mõnus ühine tegevus, mil on hea juttu ajada ning nautida teineteise seltskonda. Selleks aga tasuks valida mõni restoran, mis väärtustab samuti tervislikku toitu. Otsi varakult läheduses olevad tervislikuma valikuga kohad välja, et ei tekiks viimasel hetkel kiusatust mõnda kiirtoidukohta külastada.

  • Julgusta oma partnerit tervislikumalt sööma

Ära kunagi sunni oma kaaslast toituma samamoodi nagu sa ise, kuid alati võib oma valikuid pehmelt esitleda. Toidu valmistamisel saab olla loomingule ehk lõimida tervislikke toiduaineid mõne oma partneri lemmikuga, nii ei tundu sa liiga pealetükkiv. Näiteks on võib lisada brokkolile või lillkapsale natuke juustu, et muuta see partneri jaoks vastuvõetavamaks.

Allikas: everydayhealth.com

Fotod: Pexels