Hambaimplantaatide ümber tiirleb mitmeid müüte, mis kipuvad pigem olema väärarvamused. Pirita Hambaravi hambaarst-kirurg Anu Sepp võtab ette neist sagedasemad ning selgitab, miks neil pole tõepõhja all.

Müüt nr 1: implantaadid on liiga kallid

Kõige sagedasem väärarvamus just implantaatide krõbe hind. Kohtan selliseid patsiente iga päev, kes ehmuvad, kui pakume implantaatide paigaldamise võimalust. Nad muretsevad, et see on luksuslik ja kallis protseduur, mis maksab tuhandeid eurosid – see ei ole tõsi. Meie kogemus näitab, et püüdes hammast ravida või kasutades mõnda teist meetodit, võib hind lõppkokkuvõttes hoopis kõrgem olla.

Veel kümmekond aastat tagasi olid implantaadid uudistoode, mistõttu nende hind ka pigem kopsakas. Inimeste elatustase ja palgad on tunduvalt kerkinud ning implantaadid ei ole mingi luksuskaup.

Pirita Hambakliinik püüab klientidega tegelemisel olla võimalikult paindlik. Seega võib implantaatidele kuluva summa maksta kahes osas ning kasutada ilma intressita järelmaksu. Me ei soovi kunagi midagi pähe määrida, vaid lähtume oma kliendi vajadustest.

Müüt nr 2: implantaat on organismis kummaline võõrkeha

Selle metoodika kasutamisel paigaldatakse lõualuusse titaanist tehisjuur ehk hambaimplantaat, millele luustumise järgselt valmistatakse metallokeraamiline või keraamiline kroon. Titaan, millest implantaadid valmistatakse, on tänapäeval teadaolevatest materjalidest kõige koesõbralikum. Ühel hetkel hakkab implantaat luustuma ning on viimaks osa luust. See ei mõju tervisele kuidagi halvasti.

Inimene saab mugavalt rääkida, magada ja need ei sega igapäevast elu kuidagi.

Müüt nr 3: on paremaid võimalusi kui implantaadid

Tänapäeval hinnatakse implantaati kõige paremaks võimaluseks kaotatud hamba asendamisel. Implantaati on soovitatav eelistada oma hamba lõhkumisele, et teha sildproteesi.

Kuigi põhiliselt on implantatsiooni vajav klient vanem inimene, jõuab hambaravisse üha enam nooremaid. Peamisteks põhjusteks on just erinevad traumad ja kukkumised, aga ka geneetilised probleemid. Noorem inimene eelistab pigem implantaate, sest arusaadavalt ei taha 30aastane esihammastele ärakäidavaid proteese – see pole ilus ega mugav.

Müüt nr 4: protseduur on valus

Kuigi implantatsioon pole valus, kardavad mõned inimesed hammastega seotud protseduure väga. Muretsejad võivad rõõmustada, sest nüüdisajal on kasutusel sedatatsioon – selle puhul süstib erialase väljaõppe saanud anestesioloog patsiendile rahustit, mille mõju pole väga tugev ja mille käigus tunneb ta end lõdvestunult.

See tähendab, et inimene ei maga, kuid on väga unine. Ta saab kõigest aru ja reageerib, kuid on oma mõtetega pooleldi mujal. Pole harv, et patsient on nii lõõgastunud olekus, et jääbki magama.

Implantatsioonil kasutatakse ka tavalist tuimestust.

Muide, kõige kartlikumad saavad sedatatsiooni kasutada ka hammaste eemaldamisel.

Vaata täpsemalt Pirita Hambaravi kodulehel SIIT! Mai lõpuni on konsultatsioonid tasuta!