Küsimustele vastab ning müütidest ja tegelikkusest räägib Meditsiinigrupp AS’i Philips Sonicare elektriliste hambaharjade tootespetsialist, Age Antsov.

Philips Sonicare hambaharju iseloomustab  ülimalt efektiivne puhastamisvõime, innovatiivne tehnoloogia ja elegantne disain. Hammaste ja igemete õrn, aga tulemuslik puhastus, paranenud suuhügieen, silmaga nähtavad tulemused – need on parimad omadused Philipsi elektriliste hambaharjade juures.

„Kõige parem tagasiside on ikka aastast-aastasse see, kui kliendid ütlevad, kuidas nad varem ei teadnudki, et hambad saavad nii puhtana üldse tunduda," räägib tootespetsialist, Age Antsov, kes on Philips Sonicare hambaharjadega tegelenud juba üle 7 aasta ja suhelnud palju sel teemal nii hambaarstide kui ka patsientidega. Uurime Age käest rohkemat!

Mis on siis ikkagi elektrilises hambaharjas nii erilist, mida käsihambahari ei tee?

  • Philips Sonicare elektriline hambahari teeb üle 60 000 harjaliigutuse minutis, mis tagab ülimalt tõhusa puhastuse. Tavalise hambaharjaga samasuguse tulemuse saavutamine võtaks kuni 10x rohkem aega.
  • Sonicare’il on patenteeritud Sonic-tehnoloogia, mis puhastab hambaid põhjalikult, on igemetele hell ja aitab kaasa mitmete suuhügieeni probleemide parendamisele.
  • Hambaharjal on kontrollitud liikumine, mis ei tee suus haiget. Seda võib julgelt kasutada ja on lausa soovituslik näiteks ortodontiliste seadmetega. Philips Sonicare’i sobib ideaalselt igapäevaseks suuhügieeniks.
  • Igemetele on tehnoloogia kasulik, kuna vibratsioon stimuleerib igemete vereringet ja aitab neid seeläbi tervena hoida.
  • Programm kestab kindla aja, mis tagab soovituslikust pesemisajast kinnipidamise. Lisaks on intervalli-taimer, mis aitab tagada ühtlase puhastuse kogu suus.
  • Sonic vibratsioon tekitab suus vedeliku ringluse (segu hambapastast, süljest ja veest), mis aitab loputada igimetaskuid ja hambavahesid.
  • Kliiniliste uuringutega ja juhtumite analüüsidega on tõestatud tulemused, et Sonicare tagab kuni 10x puhtama tulemuse kui manuaalse harjaga pestes.

Mis on Philips Sonicare elektriliste hambaharjade mudelite erinevused? Või millise seadme peaksin valima, kui hambaarst soovitas elektrilist hambaharja?

Kõikidel Philips Sonicare hambaharjadel on sama põhiprogramm ja liigutuse arv. Erinevus on programmide ja lisatarvikute arvus ning seadme disainis. Valiku tegemisel tuleks lähtuda enda vajadustest!

Valida võib näiteks selle järgi, mis on põhiprobleem – erinevatel mudelitel on erinevaid programme, mis on väljatöötatud just konkreetsete vaevuste leevendamiseks või ärahoidmiseks.

  • Kui on kombeks liiga kõvasti harjata, siis kindlasti valida survesensoriga mudel.
  • Kui igemed on hellad ja põletkulised, siis „massage“ programmi ja uv-puhastuskambriga (hambaharjapeade desinfitseerimine) mudel.
  • Kui tarbite igapäevaselt hambaid tugevamalt parkivaid aineid, nagu näiteks must kohv, must tee ja tubakatooted, siis soovitaks kindlasti „white“ programmiga mudelit, mis aitab paremini hammastelt plekke eemaldada.
  • Kui suu on tundlikum, siis kas „sensitive“ programmiga või intensiivsuse reguleerimise võimalusega mudel.
  • Kui suus tekib palju hambakivi (peab käima kabinetis eemaldamas kord kvartalis), siis soovitaks „polish“ programmiga või intensiivsuse reguleerimise võimalusega mudelit.
  • Täiskasvanute äpiga mudeleid soovitaks juhul, kui inimene tunneb, et ei saa oma hambaid ühtlaselt puhtaks või kui on kombeks hambaharjaga liiga kõvasti suruda või hõõruda.
  • Võib ka valida välimuse järgi, see on tihtipeale just emotsionaalselt väga oluline. Kuna Sonicare on lisaks suuhügieeni parandavatele omadustele suuresti ka elustiili ja mugavuse toode, on väga tähtis, et see näeks ka kodus välja kena ja ligitõmbav.

Philips Sonicare Diamond Clean set

Milliste programmidega peaks alustama?

  • Sonicare on nii installeeritud, et alguses on kõik programmid madalama intensiivsusega, andes kasutajale n-ö sisseharjumise aja. Kõigil mudelitel on easystart funktsioon, mis tähendab, et esimese 14 kasutuskorraga intensiivsus kasvab, et oleks mugavam uue hambaharjaga pesemist alustada. Kui harjumine võtab kauem aega, saab easystart´i korduvalt peale panna.
  • Programmide valikul tuleks lähtuda enda vajadustest (tundlikkus, hambakivi, plekid hammastel, igemeprobleemid jne). Programme on mitmeid erinevaid, kuid igal mudelil on alati peal universaalne programm „clean“. Rohkem infot eelmise küsimuse vastustes!

Kas elektrilise hambaharjaga harjumine on kerge?

  • Igal inimesel on see erinev. Võib ette tulla, et esimestel pesukordadel on vibratsioon veidike harjumatu või tekitab kõdi, aga üldiselt see kaob keskmiselt paari pesukorraga. Oleneb inimese enda tundlikusest. Näiteks võttes Sonicare hambahari kasutusele igemepõletiku ajal, on suu kindlasti algul tundlikum ja pesemine võib tunduda väga kõdi.

Kui tihti peab otsikut/harjapead vahetama ja kuidas neid valida?

  • Otsikut peaks vahetama, nagu tavahambaharja puhulgi, iga kolme kuu tagant.
  • Lisaks on igal otsikul peal indikaatorharjased, millede värvi tuhmumisel ongi aeg otsikut vahetada. Uuematel mudelitel on sensor, mis annab otsiku vahetamise vajadusest märku ornži tulega käepidemel.
  • Otsik tuleb valida enda soovide järgi! Kas on mugavam pesta standard või mini suurusega? Kas pehmete või ekstra pehmete harjastega? Kas on mõni eripära nagu näiteks plekid hammastel, tundlikum suu, ortodontilised seadmed? Kõigile nendele vajadustele on Sonicare´il spetsiaalsed harjapead olemas.
  • Lastele on eraldi otsikud 3-6 aastastele ja 7-12 aastastele (võib kasutada ka hiljem). Lastele soovitaks pigem alati väiksemat 3+ vanusele mõeldud harjapead, sest sellega pääseb suus mugavamalt liikuma.

Philips Sonicare For Kids

Kui vanalt võib alustada elektrilise hambaharjaga pesemist?

  • Tootjapoolne soovitus on alates 3-ndast eluaastast.
  • Lastele on eraldi mudel Sonicare for Kids, millel on programmeeritud väiksem amplituud ehk õrnem intensiivsus. Laste mudelil on eraldi programmid 3+ ja 7+ vanusele, et harjased liiguks alati täpselt lapse vajadusi ja hammaste arengut arvestades. Saab kasutada koos äpiga, et muuta lapsele hambapesu õpetlikuks, lõbusaks, kutsuvaks ja motiveerivaks.
  • Täiskasvanute harjale võib üle minna alates 12+ eluaastast.
  • Täiskasvanute mudelid ei sobi lapsele! Liiga tugevaks jääb ka „sensitive“ programm.

Mis on Philips Sonicare eelised teiste turul olevate elektriliste hambaharjade ees?

  • Ainulaadse Sonic-tehnoloogia eelis teiste turul olevate hambaharjade ees on, et harjapea kontrollitud liikumine tagab vibreerimise küljelt küljele, mis ei kahjust hambaemaili ega igemeid. Tänu vedeliku ringlusele parem puhastusefekt igemetaskutes ja hambavahedes. Aitab sitimuleerida igemete vereringet. Enamik teisi elektrilisi hambaharju teevad suus pöörlevaid ja keerlevaid liigutusi, millega inimene võib oma igemetele võib hambavaabale kahju teha.
  • Philips Sonicare põhineb kliinilistel ja laboratoorsetel uuringutel koostöös hambaarstidega, aitamaks patsiente moodsas ja arenevas maailmas. Soovitatud Eesti Hambaarstide Liidu poolt!
  • Innovatiivse Philips Sonicare´iga on puhta tulemuse saavutamine kiirem ja lihtsam.

Meditsiinigrupp Philips Sonicare

Mida olulist tuleks veel silmas pidada?

  • Hambapasta valik! Tuleks kasutada madala abrasiivsusega ja pigem vahuaineteta hambapastat. Koostis võiks olla ühtlane, mitte tükikestega.
  • Hambaharja kestvuse ja eluea seisukohalt on ülioluline selle eest hoolitsemine. Puhasta ja kuivata hambahari peale igat kasutuskorda, kindlasti pööra tähelepanu ka otsiku kinnituskohale. Nii väldid lubjakivi settimist ja hambapasta jääkide kuviamist hambaharjale – see pikendab seadme eluiga.
  • Õige harjamistehnika! Philips Sonicare hambahari teeb kogu töö ise ära. Kõvasti surumine ja kiired liigutused segavad Sonicare´il hammaste puhastamist, mida pehmemalt ja aeglasemalt te harjapead suus hoiate, seda parema tulemuse te saate. Hoia harjapead õrnalt hammaste vastas ja liigu aeglaselt üle hammaste, hammas hamba haaval.
  • Kindlasti ei asenda Sonicare hambaarsti juures regulaarsetel visiitidel käimist, kuid omades positiivset mõju suutervisele ja muutes hambapesu efektiivsemaks võib vähendada visiitide maksumust. Tegemist on suures osas ka elustiili tootega, mis toob kasutaja ellu lisaväärtust – säravam ja valgem naeratus annab juurde enesekindlust!

Kokkuvõtteks - kui otsite elektrilist hambaharja igemete tervise parandamiseks, hammaste valgemaks muutmiseks, efektiivseks hambakatu eemaldamiseks, või siis midagi, mis suudaks teha seda kõike, siis tipptehnoloogiaga Philips Sonicare hoolitseb teie naeratuse eest kindlsti parimal tasemel. Igapäevane hambapseu muutub kiiremaks ja efektiivsemaks.

PS! Huvitav fakt: Esimene Sonicare’i tellimus tehti 1992. aastal Ameerika Paradontoloogia Akadeemia poolt.

Leia oma Sonicare: Meditsiinigrupp E-pood

Rohkem infot: Meditsiinigrupp AS, Tel: +372 6 140 801, e-post: sales@meditsiinigrupp.ee

Allikad: Meditsiinigrupp AS, Philips Oral Healthcare, Inc., Kononklijke Philips N.V.