Perearst

Katrin Luhamets

4.1 - hinnanguid kokku: 42
1.8/5 Avaldatud 4 kuud tagasi

"..."

Jääb enda juurde ka siis kui tal pole õigus. Kahjuks arsti kohta ka külm ja hoolimatu.

 • Jaga
4.5/5 Avaldatud 11 kuud tagasi

"meeldib"

Minule meeldib dr. Luhamets väga. Ta on väga põhjalik ning on näha, et omab laialdasi teadmisi, kuna suudab igal korral selgitada, miks mul üht või teist haigust olla ei saa. Pärast igat vestlust on minul küll palju rahulikum tunne ning ka kindlustunne. Eriarstide juurde on ta ka mind vajadusel suunanud ning tegelenud minu probleemiga süvitsi. Olen käinud mitme teise perearsti vastuvõtul, kellel on aastatepikkused kogemused, kuid iga asja peale öeldakse ''jajah''. Just sellepärast dr.Luhamets meeldibki - räägib asjast ja teab, mida räägib. Ei saa kohe üldse nõustuda, et hooletu ja ülbe arst - väga sõbralik ja hooliv on. Ilmselt tuleks patsiendina natuke vaadata ka enda sisse ja jälgida oma suhtlusstiili. Mida annad, seda ka saad.

 • Jaga
2/5 Avaldatud 1 aasta tagasi

"Patsiendi lollitamine"

Kaks tundi telefoni otsas kuulen, kuidas olen kõnejärjekorras ja mind teenindatakse esimesel võimalusel. Olen pikali voodis, hetkel vajan retsepti ja krt keegi telefonile ei vasta. Ometi vastuvõtu aeg ja arst oma 2 õega peaks olemas olema. Milleks selline patsiendi lollitamine, dr Luhamets?

 • Jaga
1/5 Avaldatud 1 aasta tagasi

"Ebapädev"

uuringuid ei tee, püüab `kohvipaksu` pealt diagnoosi panna. Aastate pikkuse puusa valu peale määras antibiootikumid ( röntgenit vajalikuks ei pidanud). Pikapeale sai perearst vahetatud, kes diagnoosis kohe esimesel külastusel puusas lahtise luukillu (röntgeni abiga), mis vajab operatiivset ravi.

 • Jaga
3.5/5 Avaldatud 1 aasta tagasi

"kirjatööd teeb hästi"

analüüse ei tee, edasi ei suuna, see-eest sisestab digiloosse põhjaliku ülevaate ja on sõbralik inimene

 • Jaga
3.3/5 Avaldatud 2 aastat tagasi

"Ei saa kuidagi kätte"

Telefon on kas automaatvastajal, kinni või kõneootel...no ei õnnestu kuidagi visiidile registreeruda, ega konsulteerida. Õde on väga meeldiv, motiveeritud, kuigi ka teda kätte saada on ülikeeruline.

 • Jaga
4.5/5 Avaldatud 2 aastat tagasi

"Enam vähem normaalne"

On näha, et ülekoormatud, kuid mina olen abi saanud vastavalt tema võimetele. No telefon on omaette teema, aga savi sellest.

 • Jaga
1.8/5 Avaldatud 2 aastat tagasi

"Hippokratese vanne on ununenud"

Täiesti hoolimatu arst. Ei süvene eelnevalt olnud tervisprobleemidesse. Tal puudub igasugune soov inimest aidata, kui see haigestub ootamatult või vajab pikemalt süvenemist. Ootamatu haigestumise korral saad heal juhul jutule õe juurde, kel puudub õigus kirjutada ravi. Õde jookseb enda ja arsti kabineti vahet ja mängib "telefonimängu", mis lapsepõlvest meile kõigile tuttav. Tulemuseks on see, et oled palavikus ja nõrgana ennast õe (arst ei anna ennast üldse näole) juurde füüsiliselt kohale vedanud, kuid ravi ei kirjutata ja palutakse ennast kodus ise jägida ning ravida looduslike vahenditega või käsimüügi ravimitega. Olen pidanud arsti poole pöörduma harva, kuid enamus neist pöördumistest jätab mulje, et Luhametsalt abi saamine sõltub tema hetke tujust. Sellise perearstiteenuse tulemuseks ongi meie kiirabi ülekoormatus ja mõttetud väljakutsed külmetus-ja viirushaigustega, millega peaks tegelema perearst. Mis on kasu teenuse kättesaadavusest, kui abi ei saa. Professionaalsust ei ole ollagi, kui ei ole hoolimist. Kliendisõbralikkus asendunud nipsakusega ja raamist kaugemale ei näe.

 • Jaga
3/5 Avaldatud 2 aastat tagasi

"Võimatu tabada"

Telefoniga võib helistada nädal aega. Kas on kinni või keegi ei vasta. Kui oled kodus haige siis perearsti telefon ei vasta kunagi. Nii see ei peaks olema. Kui saan terveks siis lähen perearsti ukse taha ja helistan sealt et saada aru mis toimub. Peaks ju see kamp seal ikka patsientide huvides ja nende jaoks töötama mitte iseendale. Ei tea kas nende tegevust keegi kontrollib ka?

 • Jaga
3/5 Avaldatud 2 aastat tagasi

"Probleem kättesaamisega"

Telefoni teel täiesti kättesaamatu perearst. Ja kui saad juhuslikult kätte õe, siis öeldakse, et helistage telefonitunnil. Telefonitunnil telefon kogu aeg kinni, jääb arusaamatuks, kas tõesti hetkekski vaba momenti ei teki. Ja nii iga kord, läbi aegade. Muidu kena ja sõbralik ja õed ka kenad inimesed, aga telefoni teel totaalne kättesaamatus.

 • Jaga
5/5 Avaldatud 3 aastat tagasi

"Professionaalne ja abivalmis"

Olen väga rahul dr Luhametsaga! Mõni aasta tagasi oli minu tervis kõike muud kui normis, tegu oli väga tõsise olukorraga ning just Luhamets oli see, kes mul pärast kahte eelnevat ebapädevat perearsti tervise lõplikult korda saada aitas. Alati oli (ja on!) olemas, kuulas, pakkus variante, mida teha saaks. Nii alternatiivseid kui ka üldmeditsiinilisi viise. Mina ei saa ka nõustuda kuidagi nendega, kes väidavad, et saatekirju on vaja nuruda. Kordagi pole pidanud nuruma saatekirja arstidele, kelle nõustamist vajanud olen - enamus saatekirjad on dr Luhamets ise välja pakkunud ning kui olen tundnud (mõjuvatel põhjustel!), et sooviksin eriarsti abi, on ta mulle kohe saatekirjad ka kirjutanud. Tõepoolest, on juhtunud, et visiidiaeg läheb teinekord pisut üle, kuid see ongi tingitud sellest, et ta ei saada tõsise murega patsienti minema kui kell kukub vaid teeb oma parima, et iga patsient saaks vajalikku abi. Olen selles täiesti veendunud ning arvan, et sellise pisiasja üle virisemine on äärmine jaburus. Mis siis, kui sul on just sel hommikul vaja kiiret ja olulist abi, aga perearst ütleb sulle, et pane aeg, ma ei saa sind vahele võtta, sest teiste aeg on minutilise tähtsusega..?! Siis viriseksid ju selle üle, või mis? Arvan, et asja tuleks ikka inimlikult ka võtta ning usun, et arvestades perearstide koormust ning seda, kuidas dr Luhamets hakkama saab, on tema tegevus igati pädev ning olemus lahke, hooliv ja asjalik. Kiidan väga!

 • Jaga
2/5 Avaldatud 3 aastat tagasi

"kahjuks...."

Arvan sama mis viimane kommenteerija ,saatekirju ei taha üldse väljastada. Olen tänu sellele palju erakliinikutes uuringutel käinud ja kui olen dr Luhametsale öelnud ,et saatekiri oli siiski vajalik probleem oli ,ei oska ta midagi öelda. Kui aus olla plaanin perearsti vahetust. Isegi tavalist vereproovi on raske saada ,pean alati hulgim kaebusi juurde mõtlema ,et mingitki analüüsid teostaks.

 • Jaga
2.3/5 Avaldatud 3 aastat tagasi

"ei soovita"

Saatekirju ei raatsi üldse anda, nagu tüki võtaks küljest. Pooleteise aastasele lapsele kirjutas kolm korda kahe kuu jooksul sama antibiootikumikuuri kõrvapõletiku tõttu. Kui küsisime eriarstile suunamist, siis ütles, et ravime ikka veel... Läksime ise õhtul kõrvakliiniku valvearsti juurde ja järgmiseks hommikuks suunati opile. Nagu katseid teeb oma patsientidega. Väga ebameeldiv.

 • Jaga
5/5 Avaldatud 3 aastat tagasi

"Super"

Kõigile meeldida ei saa. Minule Dr.Luhamets väga meeldib, kuna ta on väga põhjalik ja tark perearst. Küsib palju, kuulab ning annab hea nõu. Jälgib haiguse kulgu ning vastavalt sellele teeb ravitaktikas muutusi. Väga rahul! Ka õde on väga asjalik. Ei nõustu osade eelkõnelejatega - ei ole üldse ülbe arst. Just väga sõbralik.

 • Jaga
4.8/5 Avaldatud 3 aastat tagasi

"Mina olen küll väga ..."

Mina olen küll väga rahul - vastuvõtule saab alati, kui tarvis. Jutt on mõistlik, saatekirja saab vajadusel kenasti. Ei saa mõne eelkommenteerinuga siin küll üldse nõustuda. Ja ülbusest on asi minu arvates kaugel - hästi malbe ja sõbralik selline.

 • Jaga

Jaga oma kogemusi teiste patsientidega! Iga kogemus on jagamist väärt!

Anna hinnang arstile (Katrin Luhamets)