Onkoloog

Marju Kase

4.5 - hinnanguid kokku: 7
1.3/5 Avaldatud 3 aastat tagasi

"mugavus, ükskõiksus ja hoolimatus"

Olen molekulaarbioloogist teadlasest patsiendi abikaasa. Minu mehele määras dr Kase käärsoole vähi esimeseks keemiravi kuuriks dets 2017 kapetsitamiini tablettidena tavadoosis. Nagu juba ravimilehel kirjas, võib see põhjustada kõige suurema riksiga patsientidel äärmiselt raskeid kõrvalnähte, mis viivad pideva kõhulahitisuse ja isutuse tõttu eluohtliku veekaotuse ja kaalulanguseni. Neist riskidest Kase abikaasale ei rääkinud, samas surus tal kätt (ikkagi peaaegu kolleeg) ja lohutas, et vähki on meil igas perekonnas ju. Ei rääkinud sellestki, kas ravimilehel mainitud DPD ensüümi puudulikkuse testi (millest rasked kõrvalähud) meil tehakse, oleme ju EUs ja test on saadaval UKs (kuigi pole 100% kindel). Seda on võimalik tellida, kasvõi patsiendi enda kulul. KASE MUGAVUS JA HOOLIMATUS viis Mardi väga raskesse seisu, mis sundis mind helistama teise arvamuse arstile, kes kutsus kohe haiglasse. Paar päeva enne olin helistanud kiirabi. Kuna ta süda oli veel korras, siis kiirabi keeldus haiglasse viimast!!! Katkestasime tablettide võtmise juba 5 päeval ja 8ndaks oli abikaasa juba äärmiselt nõrk ja kokkuvarisemise äärel. 2-3 päeva veel kodus ja oleks tekkinud neeru ja südame puudulikkus, isegi infarkt. Nõudke arstilt teavet ravimiga kaasneva mürgistuse kohta. Tema uus raviarst selgitas, et ilmselt sai ta tema kohta suure üledoosi. USAs rakendatakse sellistel puhkudel vastumürki, mida antakse 3 päeva sees peale mürgistuse nähtude ilmnemist. Tablettravi asemel on levinud hoopis veenikaudne keemiravi ja suurmeate riskidega patsient haiglas jälgimisel. Õppige meie hirmsast kogemusest! Lisaks veel see, et oli jõulueelne aeg ja õde ei andnud Mardile isegi mitte valveonkoloogi telefoninumbrit! Ja palus helistada, kui midagi juhtub, EMOsse. Kutsuda saan aga koju mitte EMOt, ikka kiirabi!!!!

See hinnang on Tervisetrend.ee kasutaja subjektiivne arvamus, mitte Tervisetrend.ee arvamus.
5/5 Avaldatud 9 aastat tagasi

"Ta otsis alati sobivaimat ..."

Väga hea arst. Ta otsis alati sobivaimat ravimeetodit, olles juba kaks korda kiiritusravi määranud, tühistas Kase kiirituse ja suunas mind edasi operatsioonilauale ja hiljem Rootsi ravile, mida Eestis ei pakuta. Kõik, kes peaks Tema juurde sattuma, teadku, et ta on heades kätes.

See hinnang on Tervisetrend.ee kasutaja subjektiivne arvamus, mitte Tervisetrend.ee arvamus.

Jaga oma kogemusi teiste patsientidega! Iga kogemus on jagamist väärt!

Anna hinnang arstile (Marju Kase)

Plaanid visiiti arsti juurde?

Peale vastuvõtul käimist kutsume Sind jagama tagasisidet osutatud teenuse osas.

TerviseTrendi kataloogi on jäetud juba üle 50 000 hinnangu! Hinnangu lisamine on lihtne, anonüümne ning võtab vaid mõne minuti.

Üheskoos saame tõsta Eesti tervishoiuteenuste kvaliteeti!